Kas Stefanam plauktiņā? 9-12mēn.

Ar katru bērnu vecāki paliek aizvien gudrāki 😀 Tā nu Stefanam – mūsu otrajam dēlam ir paveicies ar nedaudz gudrākiem vecākiem, nekā Markiņam.

Stefans vienmēr ir ticis un vēljoprojām tiek barots “pēc pieprasījuma”, mīļots un ņemts opiņā, kad vien viņam gribas, vienmēr iežūžināts miedziņā un arī svaram īpaša uzmanība netika pievērsta (vienīgi pagājušā vasarā uznāca viens vājuma mirklis, kad likās, ka bik par maz pieņemas, bet par laimi tas bija īstaicīgi :D). Ne jau, ka Marka audzināšana diži atšķīrās, bet ar otro iestājas lielāks miers un pārliecība.

Jau no pašiem pirmajiem mēnešiem Stefans ir visu laiku kaut kur steidzies. Ātri sāka velties, rāpot, sēdēt un 9.mēnesī jau sāka tipināt. Tagad man skaidrs, ka darīja visu, lai būtu līdz vērtīgs rotaļu biedrs brālim :).

Stefana darbiņi

Tā kā Montessori materiāli ir dārgs prieks, tad esam centušies pirmajiem materiāliem atrast lētākas alternatīvas. Gandrīz visu Stefana plauktā esošo darbiņu funkcijas ir pielīdzināmas kādam no Montessori zīdaiņu materiāliem.

Katru rītu viens no pirmajiem darbiņiem ir došanās pie saviem plauktiem. Kā pirmais 99% gadījumu tiek izvēlēts cilindru bloks

Ar šo materiāli Stefans iepazinās ap 10 mēnešu vecumu. Sākumā cītīgi krāmēja visus cilindrus laukā, bet nepagāja ne ilgs laiks, kad sāka meģināt iedabūt tos atkal atpakaļ. Un ap 11 mēnešu vecumu jau ļoti smuki mācēja ielikt pareizajā vietā. Brīžiem liekas, ka pats pat papildus pārbauda un mēģina ievietot blakus caurumos.

Pirkts Absorbent Minds – ap 25Ls

Grāmatas – tās cenšos sakārtot vertikāli tā, ka redzamas priekšējais vāks. Šādi sakārtotas tās vienmēr izraisa interesi. Pēdējā laikā Stefans pasācis izvēlēties grāmatu un nākt pie manis, lai “palasu”. Šobrīd mīļākā ir grāmatiņa ar mājdzīvnieka bildīti katrā lapaspusē.

Pict0936

Dārgumu grozs – grozs (var būt arī kaste) ar dažādu faktūru, formas, krāsas mantiņām. Stefanam ļoti patīk nesāt to apkārt. Viena no favorīt mantām ir Oball – viegli satvert un metot labi atlec. Grozā parasti atrodas arī krelles, kas fočēšanas laikā bija kaut kur aizceļojušas. Vari arī izlasīt kā ar krellēm un dārgumu grozu spēlējas Noa.

Var veidot arī tematiskos grozus, piem., bumbas, kas atšķiras pēc faktūras, izmēra, smaguma un lieluma.

Figūriņu pārvietošana pa stiepli – attīsta roku kustības dažādos lenķos. Līdzīgi 

Pirkts IKEA – ap 7Ls

Pict0949

Figūriņu kubs – viens no Stefana favorītiem. Kad Stefans (ap 9 mēn) sāka izrādīt interesi par šo kubu, mana pirmā doma bija, ka tas ir daudz par sarežģītu tik mazam bērnam. Tādēļ jau plānoju likt to malā, bet citu mammu iedrošināta atstāju. Un patiesi jau pēc dažām dienām mazais bij uzķēris, ka ir viens caurums (četrstūris), pa kuru iespējams ievietot gandrīz visas figūriņas. Un ļoti ātri iemācījās pats atvērt, izņemt figūriņu, aizvērt un tad atkārtot to pretējā virzienā. 

Pirkts Maijiņā – ap 10Ls

Pict0957

Piramīda – attīsta pilnas plaukstas tvērienu. Šo piramīdu piedāvāju tikai, kad Stefanam bija pilni 11 mēn, jo pirms tam īpašu interesi neizrādija un, ja mēģināja uzlikt kādu ripiņu, tad dusmojās, jo nesanāca. Bet šis brīdis izrādījās īstais un pēc mazām dusmām, un ripiņu aizmešanas pa gaisu, viss sanāca. Protams vēl nepieciešama liela koncentrēšanās, lai ripiņas trāpītu uz stabiņa.  

Pirkta lauku tirdziņā – ap 4Ls

Pict0969

Spogulis – dod bērnam iespēju pašam sevi iepazīt un vēlot savas kustības. Jau no pašas pirmās dienas, kad spogulis atkal (arī Markam savulaik šis spogulis bij piestiprināts viņa istabā) tika piestiprināts bērniem pieejamā augstumā un vietā, tas kļuvis par pilnīgu favorītu. Abiem puikā patīk ik pa laikam pieskriet, pieiet un paspoguļoties. Stefanam īpaši patīk iekārtoties mazajā atpūtas krēsliņā un smaidīt savam atspulgam. Citreiz tiek paņemtas drēbes, “pielaikotas” un kopskats aplūkots. Protams neizpaliek arī bez paķēmošanās 🙂

Pict0954

Šie materiāli/mantiņas visticamāk paliks Stefana plauktos vēl kādus 3-6 mēnešus, jo darbošanos ar tiem var attīstīt. Piem., piramīdas ripiņas sakārtot augošā secībā utt. 

4 thoughts on “Kas Stefanam plauktiņā? 9-12mēn.

  1. Mazajiem patiik njemties pie spoguljiem un iipashi interesanti ir pirmaas reizes, kad atklaaj, kas tas vispaar ir. ES veel ieteiktu uz spogulja ar luupukraasu veelaak ziimeet smaidoshas sejinjas. Tas padara spogulkoshanos interesantaaku un pozitiivaaku. 😉

  2. Paldies par ierakstu! Un paldies par informāciju, kur attiecīgo rotaļlietu varētu arī iegādāties! Es tā arī ne reizi neesmu vēl bijusi Maijiņas veikalos, būs beidzot jāsaņemas. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s