Pasaule ap mums

Pēdējos mēnešos Markam ir parādījusies īpaša interese par ģeogrāfiju – kontinentiem, okeāniem, valstīm, karogiem. Lai nepazaudētu šo intereses brīdi, izmantojam visas mums pieejamās iespējas to pētot un izzinot.

Karte ar karodziņiem

Markam patīk pa to pārvietoties un meklēt valstis. Pagaidām zin tās, kur “pārcēlies” uz dzīvi vai laiku kāds tuvs cilvēks vai radinieks. Tāpat atpazīst šo valstu karogus. Pamazām apaudzējam šo mācīšanos ar dzīvniekiem, kas dzīvo konkrētajos kontinentos. 

Ceru tomēr izveidot karti, kur katrs kontinekts ir vienā krāsā un bērnam vieglāk satvert tā veselumu, kopumu. Šajā kartē bērns neredz, kur katrs kontinents beidzas un kur sākas. Bet par to kādā citā reizē, kad materiāls būs gatavs.

Pagaidām iztiekam ar to kas ir :). Arī dzīvnieciņu klāsts nav pilnīgs, tāpēc ir doma sagatavot katram kontinentam kartiņas ar dzīvniekiem, kuri tur dzīvo. Bet arī tas ir plānu līmenī, bet ceru, ka realizēsies :D!

Nu jau visai pārliecinoši Marks zina, ka pandas dzīvo Āzijā, bet žirafes – Āfrikā, zivis, jūras zvaigznes, medūzas – dažādos okeānos, savukārt vardes un kukaiņi – džungļos. Pārrunājam, ka ir dzīvnieki, kurus var sastapt arī vairākos kontinentos. Savukārt tos dzīvnieciņus, kas īpaši mīļi, Marks cenšas salikt Latvijā :D. 

IPad applikācijas

Mācīšanās procesā esam atraduši vairākas applikācijas, kas veidotas pēc Montessori principiem. Tā ir iespēja padziļināt zināšanas.

Mūsu izvēlētās aplikācijas:

Eiropas karogi – Flags of Europe (Rantek Inc.) – iespēja iepazīties ar katras valsts karogu un dzirdēt valsts nosaukumu angļu valodā (parasti esmu blakus un katras valsts nosaukumu pasaku arī latviski).

Pasaules kontinenti – World Continents (Rantek Inc.) – vairākas kontinentu un okeānu puzzles un to izrunāti nosaukumi.

Eiropas valstis – Europe (Rantek Inc.) – iespēja iepazīties ar valsts atrašanās vietu un dzirdēt tās nosaukumu angļ valodā.

Rakstot šo ierakstu atklāju, ka šai kompānijai tieši nesen ir iznākusi arī applikācija par āfrikas dzīvniekiem – Animals of Afrika. Attēlotas dzīvnieka atrašanās vietas kontinenta ietvaros, izrunāts dzīvnieka nosaukums angļu valodā, kā arī neliels apraksts par tā lielumu, smagumu un apdraudējumu.

Advertisements

7 thoughts on “Pasaule ap mums

  1. Es kaut kā joprojām atturos izmantot Montessori app priekš mācīšanās! Jo man liekas, ka Estere tāpat pa daudz pavada laiku pie datora un telefona. Varbūt kļūs lielāka un tad. Kaut gan man telefonā ir dzīvnieku mācīšanās app..un viņa to ir uzgājusi un māk angliski pateikt kamielis! Es viņi saku, ka tas ir kamielis viņa saka, nē, camel ( izrunā angliski). 🙂 Jo aplikācijā tiek doti dzīvnieku vārdi angļu valodā!

  2. Man jautājums par zvēriņiem – vai tie arī būtu no Maijiņas veikala? Vai Scleich firmas? Es arī gribētu/briestu kādas zvēriņu kolekcijas izveidošanai. ;)Un runājot par datoriem un citiem “gadžetiem” un Karīnas komentāru – te viens labs rakstiņš par šo tēmu saistībā ar Montessori: http://mariamontessori.com/mm/?p=1816 Manējiem jau arī patīk dators – kad tik kaut kas acu priekšā pamidžinās! 🙂 Bet raksts norādītajā linkā interesants! 🙂

  3. Par zvēriņiem – lielākā daļa ir lētie no Maijiņas, bet nu kvalitāte arī protams nav tāda kā Schleich. Piem., suns ar sarkanām acīm :D. Bet ir arī no Schleich un tie ir super labi! Es arī palēnām veidoju kolekciju un nu man ir arī koncepcija ko gribu panākt. Sākumā iekoncentrējos uz mājlopiem un mājputniem, bet tagad, kad M parādījusies interese par kartēm – gribu attīstīt kontinentu zvērus. Lai vismaz no katra kontinenta ir kādi 2-3 raksturīgie.Lv mazie maksā no 2-3Ls un lielie ap 4.5LsPar applikācijām – nu mēs tās dodam kā alternatīvu datora laikam. Markam ir viņa folderīts ar mācību applikācijām un viss. Spēlītes netiek piedāvātas. Un tā kā interese ir un negribas, lai aizliegtais auglis tas saldākais, tad ir laiks, kad atļaujam padarboties!

  4. Es arī līdz šim labākus par Scleich zvēriņiem neesmu redzējusi. Varbūt ir vērts “parakāties” pa Eiropas ebay. Reiz tur skatījos (taisīju window-shopping ;)), pat kādus komplektiņus varēja iepirkt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s