Klepus

Padalīšos mūsu klepus apkarošanas pieredzē jeb par Krūškurvja masāžu!

Šoziem puikas turējās varen braši un slimošana mūsu mājās nebija. Ja nu vienīgi kādi iesnu periodi, bet to es neuzskatu par nopietnu slimošanu.

Pienāca pavasaris un atsāku strādāt. Tūlīt tūlīt jau vasara ar plinajām kājām un ūdenspeldēm. Un tad sākās. Mazais sāka slimot! Katru mēnesi (sākot ar Marta beigām) pāris dienas ar temperatūru. Kas notiek? Nekas īpašs jau laikam, ja neskaita, ka tieši ap to laiku atsāku darba gaitas (uz pusslodzi).

Temperatūras pārlaidām daudzmaz mierīgi, bet šomēness (vēlos uzsvērt, ka ir iesācies vasaras mēnesis!) Stefans saķēra iesnas un pamatīgu klepu. Pirmās dienas (sākot ar piektdienu) bija arī temperatūra līdz 38, bet klepus palika aizvien stiprāks. Tākā vairākas ģimenes apkārt bija piemeklējis ilgstošs klepus, tad sāku nedaudz satraukties un domāt par turpmāku rīcības plānu. Svētdienā temperatūra jau bija beigusies un ar cerībām gaidīju pirmdienā uzlabojumus, kuru nebija.

Ko tad mēs darijām? Sākot ar otrdienu vedām uz krūškurvja masāžām. Procedūra bērnam diezgan nepatīkama, jo tās laikā tiek “masēts ārā” klepus. Vecākiem ar vājiem nerviem diezgan traks pasākums:) (Pirmajā dienā vīrs bij manāmi šokēts. Labi, ka biju jau sagatavojusi). Bērns noķērca visu procedūru! Pēc masāžām klepus pastiprinās (jo dalās ārā). Šoreiz Stefanam pietika ar 3 reizēm. Papildus devām ūpeņu zaptes tēju (šis mums obligātais must have), tīrījām deguntiņu ar jūras ūdentiņu un Rinomer (arī must have) un kopš trešdienas pilninājām degunilienus, ko ieteica darīt LORs. Bija vēl centieni iedot Sinupret, bet pagaidām tie nav vainagojušies ar panākumiem:). Pagaidām turpinām atveseļošanās kūri, jo jātiek galā ar iesnām un nelielo krekšķi, kas vēl palicis. Kad būs paaudzies lielāks un mācēs pats izklepoties, tad jau ies vēl raitāk.

Tā ir mūsu klepus ārstēšanas pieeja, kuru atklājām vecākā dēla otrajā dzīves ziemā (10mēn – 1.5 gadi). Viņš tiešām traki slimoja. Vienas ziemas laikā tikām slimnīcā kādas 3 vai 4 reizes (nespēju vairs atcerēties). Pārlaidām 2 vai 3 laringītus, 2 plauškarsoņus, vairākus bronhītus un vēl rotavīrusu. Vienā no pēdējām slimošanas reizēm zāles/sīrupus aizstājām ar masāžām. Un nākamo vasaru pavadījām cītīgi rūdoties! Kopš tā laika, paldies Dievam, nopietni nav slimojis!

Ir jākonsultējas ar ārstu, kad zāles var/drīkst aizstāt ar masāžu!

Visiem vēlot veselību, Ilze! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s